6 skyrius

X ir Rozalinda pradeda papulti į rimtesnę bėdą.

X sėdėjo ant lovos krašto su aprišta galva ir sukryžiavęs akis žiūrėjo į ištinusią viršutinę lūpą. Rozalinda jam padavė stiklinę su kuo nors stipresniu ir atsisėdo šalia. Televizorius rodė A kontitento prezidento kreipimasį į tautą. Šis kreipimasis vėliau įėjo į istoriją, kaip antra suprantamiausia kada nors Y planetoje pasakyta politiko kalba arba trumpiau – antroji kalba.

“Dešimt metų mano kolega iš kontinento B ir aš kartu su draugais iš karinio pramonės komplekso žaidėme labai jaudinantį piliečių apiplėšinėjimo žaidimą. Su jūsų pagalba, kurios neįmanoma pervertinti, mes sunaikinome trilijonų vertės turto, išžudėme milijonus žmonių salose, šimtus tūkstančių abiejuose kontinentuose, prisistatėme daugybę nepraktiškų, bet gražių namų ir jachtų, prisiragavome moderniausių narkotikų ir išbandėme egzotiškiausių sekso formų.

Tačiau prieš mėnesį, užspringęs vėmalais, tragiškai žuvo vienintelis žmogus, kuris suprato, kaip veikia bendra A ir B ginybos sistema. Abiejų kontinentų specialistai dirbo dieną naktį ir išsiaiškino, kad besiaiškindami sugebėjo įjungti ir nesugebėjo išjungti globalaus autonominio karo programą, kurios paskirtis nėra žinoma.
Tai istorinė diena. Mano kolega iš kontinento B ir aš spaudžiame vienas kitam rankas ir su draugais iš karinio pramoninio komplekso paliekame planetą. Pamoka, kad nereikia perlenkt lazdos teįsirėžia mūsų galvose visiems laikams. Tegyvuoja taika ir sudie.”

Iškart po to, kai nuskambėjo paskutiniai žodžiai, už lango rėkdamas prakrito žmogus.

Tags: Categories: Book

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.